Особливості використання піар-текстів для формування в майбутніх журналістів професійно спрямованої англомовної компетентності в читанні
DOI:
https://doi.org/10.32589/im.v0i2.132605Ключові слова:
піар-текст, професійно спрямована англомовна компетентність у читанні, майбутні журналісти, медіаграмотність, медіатекст, стратегії читання.Анотація
У статті розглянуто питання навчання майбутніх журналістів професійно орієнтованого читання на основі англомовних піартекстів. Зокрема, обґрунтовано актуальність такого навчання в контексті сучасних тенденцій на журналістському ринку праці та розкрито дидактичний потенціал текстів сфери зв’язків із громадськістю для формування в студентів професійно спрямованої англомовної компетентності в читанні. Надано рекомендації щодо практичної інтеграції запропонованої методики до курсу «Англійська мова професійного спрямування» на факультеті журналістики в чіткій координації з навчальними планами підготовки майбутніх фахівців. Визначено релевантні для навчання професійно орієнтованого читання принципи та критерії добору текстового матеріалу. Докладно описано етапи навчання, охарактеризовано типи і види вправ, наведено приклади авторських розробок для навчання стратегій читання англомовних піар-текстів.Посилання
Закон України No 2145-VII від 05.09.2017 р. «Про освіту» / Офіційний веб-сайт Верховної Ради України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon2. rada.gov.ua/laws/show/2145-19.
Концепція впровадження медіаосвіти в Україні (нова редакція) / за ред. Л. А. Найдьонової, М. М. Слюсаревського. – К. : Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, 2016. – 16 с.
Лист МОН України від 11.03.2015 р. No 1/9-120 «Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін» / Офіційний веб"сайт Міністерства освіти і науки України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://old.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/3666.
Програма з англійської мови для професійного спілкування / Бакаєва Г. Є., Борисенко О. А., Зуєнок І. І. та ін. – К. : Ленвіт, 2005. – 119 с.
Beyond the Blueprint: Literacy in Grades 4-12 and Across the Content Areas. Section 7: Instructional Strategies That Facilitate Learning across Content Areas [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.sde.ct.gov/sde/lib/sde/pdf/curriculum/section7.pdf
Worsnop C. M. Media Litearcy Through Critical Thinking: Student Workbook / Chris M. Worsnop. Seattle: NW Center for Excellence in Media Literacy, 2004. – 86 p.
Worsnop C. M. Media Litearcy Through Critical Thinking:Teacher materials / Chris M. Worsnop. – Seattle : NW Center for Excellence in Media Literacy, 2004. – 60 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 С. Г. Вавіліна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.