Підсистема вправ для формування в майбутніх фахівців з харчових технологій англомовної компетентності в професійно орієнтованому монологічному мовленні

Автор(и)

  • Г. А. Бойко Національний університет харчових технологій, м. Київ., Україна

DOI:

https://doi.org/10.32589/1817-8510.2019.4.186086

Ключові слова:

майбутні фахівці з харчових технологій, підсистема вправ, підготовчий етап, основний етап, рецептивно-репродуктивний, рецептивно-продуктивний та продуктивний підетапи.

Анотація

У статті обґрунтовано підсистему вправ для формування англомовної компетентності в професійно орієнтованому монологічному мовленні студентів, що навчаються за спеціальністю 181 Харчові технології. Визначено етапи формування англомовної компетентності в професійно орієнтованому монологічному мовленні в майбутніх фахівців з харчових технологій. Окреслено завдання кожного етапу. Наведено приклади вправ, які майбутні фахівці з харчових технологій виконують для формування англомовної компетентності в професійно орієнтованому монологічному мовленні. Підсистема вправ реалізується за два етапи: підготовчий і основний. Основний етап складається з рецептивно-репродуктивного, рецептивно-продуктивного та продуктивного підетапів. Підготовчий етап містить вправи, спрямовані на набуття студентами знань про типові ситуації професійного спілкування фахівців з харчових технологій, їхні комунікативні наміри, особливості невербальної поведінки, структуру монологічних висловлювань, уживання засобів міжфразового зв’язку. Вправи рецептивно-репродуктивного підетапу спрямовані на ознайомлення студентів зі зразками професійно орієнтованих монологів, усвідомлення їх структури, створення структурних елементів монологу. Вправи розроблено на основі дібраних автентичних професійно спрямованих англомовних відеотекстів. На рецептивно-продуктивному підетапі формуються вміння створення міні-монологів. На цьому підетапі представлено комунікативні вправи. Опорами на рецептивно-продуктивному підетапі є автентичні відеоматеріали та ключові слова. Метою продуктивного підетапу є формування вмінь висловлюватися на текстовому рівні. Вправи продуктивного підетапу належать до комунікативних. Опорами на цьому підетапі слугують комунікативні ситуації. Представлена підсистема вправ ґрунтується на попередніх науково-теоретичних напрацюваннях автора.  

Біографія автора

Г. А. Бойко, Національний університет харчових технологій, м. Київ.

Викладач кафедри іноземних мов професійного спрямування

Посилання

Азимов, Э. Г., & Щукин, А. Н. (2009). Новый словарь методических терминов и понятий (теория и практика обучения языкам). Москва: ИКАР.

Бондар, Л. В. (2011). Методика навчання французького професійно спрямованого монологічного мовлення студентів технічних спеціальностей з урахуванням їх навчальних стилів. (Дис. канд. пед. наук). Київський національний лінгвістичний університет, Київ.

Кіржнер, С. Е. (2009). Навчання майбутніх юристів професійного англійського монологічного мовлення з використанням автентичної відеофонограми. (Дис. канд. пед. наук). Київський національний лінгвістичний університет, Київ.

Миньяр-Белоручев, Р. К. (1990). Методика обучения французскому языку. Москва: Просвещение.

Скляренко, Н. К. (1999). Сучасні вимоги до вправ для формування іншомовних навичок і вмінь. Іноземні мови, 3, 3-7.

Павлюченко, О. С., Лазоренко, Н. П., & Григоренко, І. А. (2015). Виробництво італійського печива біскотті для хворих на цукровий діабет. Національний університет харчових технологій. Наукові праці, 21, 232-236.

Дейниченко, Л. Г. (2018). Технологія та якість збитих десертів на основі молочно-білкового концентрату. Наукові праці. Національний університет харчових технологій. Наукові праці, 21, 189-196. https://doi.ord/10.24263/2225-2924-2018-24-1-24

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-11-25

Номер

Розділ

Наукові статті