Модель формування тестової компетентності майбутніх учителів іноземних мов і культур
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2020.2.203628Ключові слова:
модель, тестова компетентність, майбутній вчитель іноземних мов і культур.Анотація
Тестова компетентність майбутнього вчителя іноземних мов і культур – це здатність добирати, самостійно розробляти тести й ефективно використовувати тестові технології для реалізації контролю іншомовної комунікативної компетентності та окремих її компонентів. Важливою передумовою її формування є науково обґрунтована і розроблена модель, яка реалізується в межах навчальної дисципліни «Сучасні підходи до тестування у навчанні іноземних мов у закладах загальної середньої освіти». У статті модель формування тестової компетентності майбутніх учителів іноземних мов і культур представлено як систематизоване схематичне відображення компонентів, що забезпечують ефективність її формування та реалізуються в органічній єдності. До таких компонентів віднесено: мету; підходи і принципи формування тестової компетентності; форми організації навчального процесу; методи і технології навчання; засоби формування тестової компетентності та методи контролю; запланований результат. Методологічне підґрунтя моделі формування тестової компетентності майбутніх учителів іноземних мов і культур складають підходи (компетентнісний, особистісно-діяльнісний, проєктний, рефлексивний) та принципи їх реалізації. Виокремлено й описано методи та технології (проблемний, ігровий, комп’ютерний методи, метод портфоліо, проєктна технологія) та основний засіб навчання («Практикум з формування тестової компетентності майбутніх учителів іноземних мов і культур»), методи контролю (усне опитування, презентація творчих професійно-методичних завдань, електронне тестування, презентація індивідуальних проєктних завдань, усна співбесіда, письмове практичне завдання). Важливим чинником ефективності реалізації запропонованої моделі є квазіпрофесійна діяльність майбутніх учителів іноземних мов і культур з проєктування, організації та реалізації тестового контролю для перевірки іншомовної комунікативної компетентності учнів.Посилання
Безукладников, К. Э. (2009). Формирование лингводидактических компетенций будущего учителя иностранного языка: концепция и методика. (Дисс. докт. пед. наук). Государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования «Пермский государственный педагогический университет». Пермь.
Люботинский, А. А. (2014). Формирование методической компетентности у будущих учителей иностранного языка в условиях инновационной образовательной среды. (Дисс. канд. пед. наук). Федеральное государственное бюджетное общеобразовательное учреждение высшего профессионального образования «Российский государственный педагогический университет имени А. И. Герцена», Санкт-Петербург.
Майєр, Н. В., Устименко, О. М., & Борецька, Г. Е. (2020). Практикум з формування тестової компетентності майбутніх учителів іноземних мов і культур. Київ: Ліра-К.
Ходыкина, А. В. (2011). Формирование методической компетенции бакалавра педагогики в области иностранных языков на основе интегративного подхода (английский язык, языковой факультет). (Дисс. канд. пед. наук). Московский государственный гуманитарный університет имени М. А. Шолохова, Москва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Наталія Василівна Майєр
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.