Організація дистанційного навчання майбутніх філологів в умовах пандемії COVID-19
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2021.3.241155Анотація
Статтю присвячено розробленню процедури організації дистанційного навчання майбутніх філологів англійської мови з використанням Інтернет-технологій. Описано власний досвід проведення практичних занять із залученням сервісу відеоконференції Zoom та організації самостійної роботи студентів із використанням навчальної платформи Canvas. Розглянуто особливості підготовки до практичних занять; описано основні переваги сервісу відеоконференції Zoom; наведено приклади вправ, що виконувалися студентами в синхронному режимі навчання. Вибір навчальної платформи Canvas зумовлювався власним позитивним досвідом організації навчання майбутніх інженерів-механіків англійського професійно орієнтованого монологічного мовлення. Розглянуто характерні для платформи Canvas інструменти (інструмент спільного доступу, календар подій, створення обговорень та оголошень, акумулювання виконаних завдань тощо); перелічено переваги використання навчальної платформи Canvas (гнучкість, сумісність з численною кількістю мобільних пристроїв та низкою операційних систем, можливість користуватися в будь- якому місці, у зручний час, доступність 24/7, сприяння визначенню студентом власної траєкторії навчання тощо); подано приклади вправ, розміщених викладачем на платформі. Оцінювання роботи здобувачів вищої освіти здійснювалося відповідно до рейтингової системи оцінювання успішності студентів із урахуванням особливостей організації дистанційного навчання: оцінювалася робота студентів на практичних заняттях у синхронному режимі навчання із використанням сервісу відеоконференцій Zoom та самостійна позааудиторна робота студентів в асинхронному режимі з використанням навчальної платформи Canvas. Проведено опитування серед учасників освітнього процесу, результати якого виявили позитивне ставлення до організації дистанційного навчання із використанням сервісу відеоконференцій Zoom та навчальної платформи Canvas.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.