Підсистема вправ для диференційованого формування англомовної компетентності в діалогічному мовленні майбутніх учителів
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2021.3.241156Анотація
У статті досліджується проблема диференційованого формування англомовної компетентності в діалогічному мовленні майбутніх учителів. Зокрема представлено підсистему вправ за трьома моделями: вправи для навчання англомовного діалогу методом рецептивно-когнітивної диференціації навчання; вправи для навчання англомовного діалогу методом репродуктивно-когнітивної диференціації навчання; вправи для навчання англомовного діалогу методом емоційно-мотиваційної диференціації навчання. У контексті реалізації трьох моделей, формування навичок і умінь в англомовному діалогічному мовленні охоплює такі етапи: об’єднання реплік у діалогічні єдності (з попереднім або наступним слуханням діалогу зразка), укладання мінідіалогу, укладання власного діалогу певного функціонального типу. У межах кожного етапу подано приклад вправи для формування навичок та/або умінь в англомовному діалогічному мовленні; виокремлено її мету, вид і тип; до кожної вправи додаю приклад інструкції викладача. Зосереджено увагу, зокрема, на етапах реалізації диференційованого навчання за трьома типами. Так, рецептивно- когнітивна диференціація реалізується на етапі об’єднання реплік у діалогічні єдності з попереднім та/або наступним слуханням діалогу-зразка; репродуктивно-когнітивна диференціація – на етапі укладання власного мінідіалогу; емоційно-мотиваційна диференціація – на етапі укладання власного діалогу певного функціонального типу. Розроблено навчальні засоби реалізації диференційованого навчання англомовного діалогу для різних типологічних підгруп студентів: два варіанти навчального коміксу (за домінувальним типом мислення студентів) як засобу реалізації репродуктивно-когнітивної диференціації; запропоновано комунікативні ситуації двох типів (за домінувальними пізнавальними мотивами студентів) для реалізації емоційно- мотиваційної диференціації навчання. Наведено приклади навчального опертя.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.