Формування навичок і вмінь автономного навчання професійно орієнтованого англомовного спілкування студентів ЗВО
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2021.4.248286Анотація
У статті розглядається питання розширення знань, формування навичок і розвитку вмінь автономного навчання професійно орієнтованого англомовного спілкування студентів закладів вищої освіти (ЗВО). Наведено визначення «автономного навчання професійно орієнтованого
англомовного спілкування» як вільної, самостійно обраної і керованої, внутрішньо мотивованої освітньої діяльності з оволодіння професійно орієнтованим англомовним спілкуванням, що передбачає виконання студентами встановленого порядку дій: визначення мети й завдань освітньої діяльності, надання цій діяльності особистісно значущого змісту, підпорядкування інших інтересів і форм зайнятості досягненню поставленої мети, самоорганізація у визначенні навчальних дій і часу виконання та самоконтроль їх виконання. Продемонстровано приклади вправ на розширення знань і формування навичок автономного навчання. Представлено комплекс умінь автономного навчання професійно орієнтованого англо-мовного спілкування, який включає: уміння формулювати цілі та планувати освітню діяльність; методологічні вміння; рефлексивно-оцінювальні вміння; коригувальні вміння. Охарактеризовано етапи автономного навчання, а саме: підготовчого; вибору цілі та способу дії; регуляції зусиль і планування; рефлексивного. Розроблено систему вправ на розвиток умінь автономного навчання, яка є співвідношенням етапів автономного навчання з групами вправ і змістом завдань, спрямованих на розвиток умінь в автономному навчанні професійно орієнтованого англомовного спілкування студентів ЗВО. Визначено, що навчальна автономія студентів ЗВО є обмеженою та передбачає активну співпрацю студентів і викладача в освітньому процесі та може бути охарактеризована трьома підрівнями: рецептивним, репродуктивним і продуктивним.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.