Особливості формування іншомовної комунікативної компетентності в педагогічних закладах фахової передвищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2021.4.248299Анотація
У статті досліджено особливості формування іншомовної комунікативної компетентності на заняттях англійської мови в педагогічних закладах фахової передвищої освіти, розглянуто поняття іншомовної комунікативної компетентності з погляду вітчизняних і зарубіжних авторів. Визначено фактори, які ускладнюють процес формування іншомовної комунікативної компетентності. Описано пріоритетні принципи навчання іноземної мови, які позитивно впливають на ефективність формування іншомовної комунікативної компетентності. Проведено аналіз ключових підходів до навчання іноземної мови (системного, діяльнісного, компетентнісного, контекстного, особистісно-орієнтованого, комунікативного) та обґрунтовано необхідність їх комплексного застосування. Акцентовано увагу на важливості створення комунікативного контексту, у якому відбувається оволодіння мовним матеріалом (фонетичним, лексичним, граматичним) та здійснюються всі види мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письмо). Підкреслено переваги використання інноваційних технологій навчання: ігрових, інтерактивних, інформаційно-комунікаційних, проєктного та проблемного навчання, навчання в дискусії та навчання у співробітництві. Охарактеризовано методи та прийоми навчання, які використовуються на заняттях англійської мови в педагогічному коледжі з метою формування іншомовної комунікативної компетентності, наведено приклади вправ та завдань. Зроблено висновки щодо доцільності дотримання принципів навчання іноземної мови, застосування ефективних підходів до навчання, створення комунікативного контексту на заняттях, впровадження інноваційних технологій та сучасних методів навчання в процес формування іншомовної комунікативної компетентності як важливої компоненти професійної підготовки майбутніх педагогів у закладах фахової передвищої освіти.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.