A case study: novice english teachers’ problems in transcarpathia

Автор(и)

  • Меланiя Орос
  • Ілона Густі
  • Гергель Гладоник

DOI:

https://doi.org/10.32589/1817-8510.2021.4.248300

Анотація

У статті зосереджено увагу на висвітленні проблем, з якими зіткнулися вчителі-початківці англійської мови впродовж перших років своєї педагогічної діяльності. Спираючись на фахову літературу, ми визначили роль учителя-початківця. Основна мета дослідження – виявити, з якими труднощами стикаються викладачі-початківці англійської мови на Закарпатті, запропонувати можливі шляхи розв’язання цих проблем. Учасниками нашого дослідження були восьмеро викладачів англійської мови, які мали статус початківця в школах, де вони працювали. Ми попро-сили їх заповнити анкету. Одну з наших гіпотез (керівництво класом і реалізація навчальної програми є першочерговою проблемою вчителів-початківців) було підтверджено результатами дослідження, тоді як іншу (викладачі-початківці дістали мало значущої та адекватної професійної
підтримки на робочому місці) – спростовано. Отримані дані вказують на те, що найбільш проблемними питаннями для вчителів на початку їхньої кар’єри є організація дисципліни в класі та підтримка мотивації учнів. Беручи до уваги результати дослідження, викладачам-початківцям рекомендуємо:
– залучати учнів до освітньої діяльності, зорієнтованої на них;
– розробляти правила, спрямовані на досягнення максимальних досягнень учнів;
– опрацювати кілька прийомів, які будуть підтримувати зацікавленість учнів, їхню мотивацію, увагу та запобігати руйнівній поведінці.
Ми усвідомлюємо той факт, що через невелику вибірку нашого дослідження його висновки не є загальними для більшості вчителів-початківців. Однак сподіваємося, що рекомендації можуть допомогти фахівцям, які щойно розпочали свою викладацьку кар’єру та мали подібні проблеми.

Опубліковано

2021-12-21

Номер

Розділ

Досвід роботи вчителів іноземних мов