Виртуальная учебная экскурсия в методике преподавания русского языка как иностранного
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2021.4.248301Анотація
Статтю присвячено вивченню методичного та культурно-історичного потенціалу віртуальної навчальної екскурсії в процесі викладання російської мови як іноземної. Розглянуто музейну педагогіку та її освітні форми. Основну увагу приділено віртуальній екскурсії як комплексній формі інтерактивної діяльності, яка набула особливої актуальності в умовах дистанційного навчання. Продемонстровано, що правильно спланована та організована викладачем навчальна екскурсія сприяє розвиткові усного та писемного мовлення і спрямована на формування соціокультурної та комунікативної компетенції. Навчальні екскурсії реалізують важливі принципи навчання іноземних мов (наочність, візуалізація і доступність) та актуалізують зв'язок між лексичним рядом та відповідним віртуальним. Запропоновано модель віртуальної навчальної екскурсії київським музеєм, яку планується доповнити реальною екскурсією. Методична розробка призначена для іноземців, що навчаються на підготовчих відділеннях та факультетах вищих навчальних закладів України.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.