Особливості викладання термінології на заняттях з іноземної мови в професійній діяльності в немовному закладі вищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2022.1.257865Анотація
У статті висвітлено особливості навчання фахової термінології в немовному закладі вищої освіти. Автор наголошує на важливості навчання термінології у світлі професійно-орієнтованого підходу до вивчення іноземної мови. Відповідно до вимог нових освітніх стандартів у процесі викладання іноземної мови в немовному закладі вищої освіти необхідно враховувати професійно-орієнтовану компоненту іншомовної підготовки студентів, що передбачає знання термінології й уміння її використовувати для розв’язання професійних й академічних завдань. Через велику кількість освітніх ветеринарних напрямів підготовки студентів викладачеві-лінгвістові складно розробити навчальний матеріал, який містить вузькоспеціалізовану іншомовну термінологію, яка відповідає певному напряму підготовки. Викладачі кафедри мовної підготовки Державного біотехнологічного університету (ДБТУ) проводять велику методичну і наукову роботу з аналізу, розробки і впровадження нових методів навчання студентів ветеринарних напрямів підготовки дисципліни «Іноземна мова у професійній діяльності». У статті розглянуто прийоми і засоби навчання й активізації термінології. Особливу увагу приділено роботі з автентичними професійноорієнтованими текстами за фахом, що допомагає студентам накопичити та систематизувати лексичний мінімум, достатній для вміння працювати з професійно значущою інформацією. Також у статті розглянуто питання перекладу багатокомпонентних термінів українською мовою, та запроваджено вправи, спрямовані на засвоєння студентами нової термінології. Виходячи з досвіду роботи й аналізу великої кількості Інтернет-сайтів і програм, у статті наводиться приклад використання цих технологій для навчання студентів іноземної мови в професійній діяльності, які навчаються за напрямом підготовки «Ветеринарна медицина». Запропоновані в статті способи навчання студентів англійської професійної термінології дозволяють зробити процес навчання більш цікавим як для студентів, так і для викладачів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.