Підготовка майбутніх перекладачів: теоретичні і практичні дисципліни онлайн
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2022.1.257875Анотація
Зміни в системі вищої освіти України сприяли розробці нових рішень для реалізації навчання у дистанційному форматі, що позначилося на всіх учасниках навчального процесу. Заклади вищої освіти інших країн (Австралія, Азія, Північна та Південна Америка, Європа) мають певний досвід використання онлайн-платформ для навчання студентів теоретичних та практичних дисциплін. Особлива увага приділяється підготовці майбутніх перекладачів, оскільки якість їхньої навчання вимагає значного теоретичної та практичної підготовки. Онлайн-платформи GoogleClassroom і MyEnglishLab відповідають освітнім потребам студентів-перекладачів завдяки широкому спектру функціональних інструментів навчання для професійної мовної підготовки спеціалістів. Відповідно до критеріїв відбору навчальних онлайн-платформ для підготовки майбутніх перекладачів, а саме: простий доступ і навігація, можливість створення контенту, можливість двосторонньої комунікації, можливість автоматизованого оцінювання і дотримання принципів академічної доброчесності, обидві онлайн-платформи здатні задовольнити вимоги щодо теоретичної і практичної підготовки студентів під час навчання в університеті. Зокрема, платформа GoogleClassroom рекомендується для навчання теоретичних дисциплін, наприклад, "Порівняльне мовознавство", "Історія англійської мови", "Вступ до перекладознавства", а курси на платформі MyEnglishLab, попередньо розроблені на основі освітніх продуктів компанії Pearson, здатні забезпечити розвиток практичних умінь майбутніх перекладачів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.