ДІЛОВА ГРА У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ АНГЛІЙСЬКОМОВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В МОНОЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ У МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ІЗ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2022.2.262661Анотація
У статті охарактеризовано поняття “ділова гра”. Виділено вміння і якості, формуванню яких у майбутніх фахівців із харчових технологій сприяють ділові ігри. Також описано етапи, з яких складається проведення ділової гри. Запропоновано якісні і кількісні критерії оцінювання мовлення здобувачів вищої освіти в процесі ділової гри. Представлено завдання для ділових ігор, розроблені з метою формування професійно орієнтованої англійськомовної компетентності в монологічному мовленні майбутніх фахівців із харчових технологій. Запропоновано два приклади ділових ігор: “Business Trip” та “International Food Technology Exhibition”. У першій діловій грі описано одну рецептивно-репродуктивну вправу для формування навичок створювати структурні елементи монологу з подальшим записом на електронний носій з опорою на створену викладачем ситуацію, відеофрагмент та інтелект-карту та дві рецептивно-продуктивні вправи для формування навички створювати міні-монолог-опис з опорою на створену викладачем ситуацію та малюнок. У другій діловій грі представлено одну рецептивно-репродуктивну вправу для формування навичок відтворення структурного елементу монологу зі змінами та подальшим записом на електронний носій з опорою на створену викладачем ситуацію, відеофрагмент і таблицю для заповнення, та дві рецептивно-продуктивні вправи для формування навичок продукування міні-монологу з опорою на створену викладачем ситуацію та ключові слова або малюнок. Контроль, передбачений до кожної вправи: самоконтроль відповідно до критеріїв, наданих викладачем, та контроль з боку викладача.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Ганна Бойко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.