ЦИФРОВІ ЗАСОБИ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ІКТ-КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2023.1.278112Анотація
У статті досліджено особливості відбору і використання цифрових засобів для формування ІКТ-компетентності майбутніх викладачів іноземних мов, зокрема їхньої здатності створювати електронні освітні ресурси. Визначено, що формування ІКТ-компетентності майбутніх викладачів іноземних мов доцільно здійснювати інтегровано під час вивчення нормативних та вибіркових дисциплін професійно-методичної підготовки. Запропоновано групи цифрових засобів, які доцільно застосовувати для формування ІКТкомпетентності майбутніх викладачів іноземних мов, а саме засоби: 1) для створення інтерактивних електронних завдань (тренувальних, тестових, ігрових), які в процесі використання сприяють формуванню в суб’єктів навчання іншомовної комунікативної компетентності та контролю її сформованості; 2) візуалізації навчального матеріалу, що передбачають його подання в згорнутій і наочній формі, яка є зручною для сприйняття і більш глибокого осмислення; 3) реалізації синхронної й асинхронної комунікації з метою організації освітнього процесу з іноземних мов. Сформульовано й обґрунтовано критерії відбору цифрових засобів для формування ІКТ-компетентності майбутніх викладачів іноземних мов, наведено приклади їх використання для формування цільової компетентності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.