Система вправ і завдань для формування міжкультурної іншомовної комунікативної компетентності майбутніх викладачів німецької мови
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2023.2.285384Анотація
Вправи і завдання слугують засобами навчання для моделювання іншомовного середовища, мотивом до спілкування та інструментом для вдосконалення когнітивно-комунікативних і метакогнітивних навчальних стратегій. У статті описано систему вправ і завдань для формування міжкультурної іншомовної комунікативної компетентності майбутніх викладачів під час самостійної роботи. Здійснено аналіз фахової літератури, щоб теоретично обґрунтувати укладання та використання вправ і завдань для формування культурної вторинної мовної особистості. Узагальнена система охоплює всі види мовленнєвої діяльності та містить комунікативні, умовно-комунікативні, некомунікативні вправи з метою формування і розвитку мовних і мовленнєвих іншомовних навичок і вмінь, в основі яких лежить міжкультурний аспект. Наведено низку прикладів вправ відповідно до визначених рівнів оволодіння німецькомовним матеріалом, зокрема рецептивного, репродуктивно-продуктивного і творчого. Конкретизовано критерії для розроблення вправ, зазначені культурологічна та емоційно-вольова спрямованості вправ. Система вправ складається з підсистем, мета яких – оволодіти німецькомовними навичками і вміннями в аудіюванні, говорінні, читанні та письмі. У статті докладно описано хід іншомовних дій для забезпечення послідовного використання іншомовної інформації, щоб набути знання
і розвинути навички та вміння міжкультурного спілкування. Зосереджено увагу на міжкультурному аспекті змісту, виявом якого є мовно-мовленнєвий матеріал, комунікативна поведінка співрозмовників під час здійснення міжкультурної комунікації. Запропоновано можливі технології і методи навчання для ефективного застосування вправ із метою оптимізації освітньо-виховного процесу майбутніх викладачів під час самостійної роботи.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.