Цифрові інструменти у тестовому контролі сформованості в ІТ студентів професійно орієнтованої англомовної компетентності
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2023.3.290247Анотація
Цифрові інструменти допомагають визначити досягнення студентів з інформаційних технологій (ІТ) в оволодінні
професійно орієнтованою англомовною компетентністю (в аудіюванні, говорінні, читанні, письмі). Залучення цифрових
інструментів до організації контрольних заходів дозволить підвищити об’єктивність отриманих результатів та оптимізувати процес оцінювання майбутніх ІТ фахівців на заняттях з іноземної мови. Тож метою статті є аналіз цифрових інструментів для використання у тестовому контролі рівня сформованості професійно орієнтованої англомовної компетентності ІТ студентів у закладах вищої освіти. У процесі дослідження було використано низку методів: аналіз наукової літератури, узагальнення та систематизацію досвіду науковців. У результаті дослідження розглянуто цифрові інструменти, які використовуються для створення і розміщення тестових завдань. Залучено комплексний підхід до відбору цифрових інструментів, в основі якого лежать такі критерії: можливість цифрового інструменту здійснювати тестування рівня професійно орієнтованої мовної (лексичної та граматичної) та / або комунікативної компетентності (в аудіюванні, говорінні, читанні та письмі) ІТ студентів; наявність різних типів тестових завдань; здатність перевіряти тести як автоматично, так і з участю викладача; миттєвий зворотній зв’язок; диференційна здатність; інтерактивність; практичність та економічність. Проаналізовано можливості таких цифрових інструментів, як Moodle, Google Forms, Google Docs, Zoom Conference, Teams, Meet для організації тестування у закладах вищої освіти. Також окреслено цифрові інструменти, які допомагають наповнювати тестові завдання відповідним навчальним матеріалом (YouTube, TED Talks, Podcasts), а також безпосередньо генерують тести (Chat GPT, QuestionWell / AI for Teaching) за певними параметрами. Таким чином, цифрові інструменти дозволяють підвищити об’єктивність й інформативність оцінювання; оцінити рівень сформованості професійно орієнтованої англомовної компетентності; створювати і наповнювати тести відповідним навчальним матеріалом; генерувати тестові завдання; спростити процедуру оцінювання; диференціювати тестові завдання. Задля ефективного впровадження цифрових інструментів необхідно використовувати комплексний підхід до організації тестування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.