Застосування технології вебквесту на заняттях з іноземної мови
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2023.3.290261Анотація
У статті досліджено вебквести як навчальну технологію та її ефективність у процесі навчання іноземних мов.
Сучасні умови та прогресивний розвиток суспільства значно вплинули на організацію навчання. У статті приділено увагу креативним методам як актуальним підходам до викладання, зокрема іноземних мов. З-поміж усього переліку креативних навчальних технологій прийом квестів привернув увагу дослідників та викладачів за рахунок адекватності та адаптивності до складних і мінливих навчальних умов. У дослідженні розглянуто сутність саме технології вебквесту як такого, що задовольняє вимоги дистанційного освітнього процесу. Також було вивчено актуальні типи вебквестів та їхні особливості. Конструювання навчальних вебквестів вимагає ретельної підготовки від викладача. Можливість створення вебквестів на онлайн-платформах значно спрощує підготовчу роботу викладача та сприяє популяризації вебквестів серед студентів. У статті докладно описано процес створення вебквесту з дисципліни “Німецька мова” на платформі Genial.ly. Автори поетапно виклали основні етапи підготовки та конструювання вебквесту, пояснили доцільність добору певних типів завдань та місце створеного вебквесту в ході викладання цієї дисципліни. У статті викладено основні результати проведеного експерименту із залученням вебквесту в рамках занять з дисципліни “Німецька мова” в студентів першого року навчання спеціальності “Філологія” і доведено ефективність вебквестів у навчанні іноземних мов, зокрема на етапі повторення навчального матеріалу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.