Майндмеппінг на заняттях з іноземної мови: огляд онлайн-конструкторів ментальних карт
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2023.3.290265Анотація
У статті розглянуто особливості навчальної технології майндмепінгу, оглянуто низку цифрових додатків для створення ментальних карт, практично доведено ефективність застосування майндмепінгу на заняттях іноземної мови. Діджиталізація освітнього процесу, глобалізація знань та доступність масивів навчальної інформації у поєднанні з
карантинними обмеженнями та воєнними діями на території України поставили перед викладачами іноземних мов значні перепони. Технологія майндмепінгу, хоча й відносно нова, утім має багато прихильників серед лінгводидактів. У статті детально проаналізовано сутність навчальної технології, яка ґрунтується на відповідності радіальному типу сприйняття мозком масиву інформації, що є природнішим за лінійне. Наведені та схарактеризовані головні елементи структури ментальної карти та основні правила її створення продемонстрували відповідні систематичність, структурованість, простоту та адаптованість цього прийому подання матеріалу, на відміну від традиційних. У роботі наведено огляд трьох основних онлайн-конструкторів ментальних карт (Gitmind, Mindomo, Coggle) за низкою вимог, адекватних процесу викладання граматики іноземної мови студентам першого року спеціальності “Філологія”. На основі проведеного огляду базових та цільових характеристик майндмеп-додатків, автори статті рекомендували конструктор Gitmind та обґрунтували вибір. Дослідження також презентує приклад практичного застосування прийому ментальних карт та, власне, додатку на заняттях з іноземної мови. Також було описано етапи створення викладацької ментальної
карти для презентації граматичної теми. У статті наведені результати підсумкового опитування студентів, залучених у навчання за допомогою ментальних карт, що довело доцільність й ефективність застосування ментальних карт у викладанні іноземних мов загалом й оптимальність застосування цифрових майндмеп-конструкторів зокрема.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.