Дидактико-методичні принципи навчання другої іноземної мови в закладах загальної середньої освіти: міжкультурний аспект
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2024.1.298901Анотація
У статті розглянуто дидактико-методичні принципи навчання другої іноземної мови в загальних закладах середньої освіти у світлі міжкультурного аспекту. Проаналізовано фахову літературу з проблеми організації освітнього процесу навчання іноземної мови і культури взагалі та німецької як другої іноземної мови зокрема. Зосереджено увагу на принципах навчання як регулятора мисленнєво-мовленнєвих процесів розуміння і породження іншомовної інформації. Доведено важливість дотримання принципів навчання і констатовано їхні переваги під час формування навичок і вмінь іншомовної комунікативної компетентності. Виокремлено принцип наочності, дотримання якого залучає і взаємопов’язує інші принципи, наприклад науковість, посильність, творчість та індивідуалізацію. Сформульовано правила, які можуть домінувати в розбудові освітнього процесу навчання другої іноземної мови, де наочність як дидактичний принцип інтеріоризує в методичний принцип комунікативності. Наведено приклади німецькою мовою реалізації принципу комунікативності, зокрема принципу реального автентичного спілкування. Виокремлено три аспекти для досягнення комунікативних цілей із характеристиками культури мовлення. Зазначено вимоги до укладання навчально-методичного матеріалу, що є також невід’ємним компонентом освітнього процесу навчання другої іноземної мови. Описано принцип урахування рідної мови і культури, коли учні вчаться усвідомлювати культуру народів виучуваної мови. Наведено порівняння лінгвістичних особливостей у німецькій та українській соціокультурах. Виокремлено чинник феномена культури, який тематизують учням в освітньому процесі крізь призму чужої мови і порівняння фактів культурного досвіду народів, чия мова вивчається, із досвідом народу – спадкоємця української мови.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.