Навчання студентів-германістів прецедентних феноменів у процесі навчання читання німецькою мовою
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2024.4.319769Анотація
Стаття присвячена методиці навчання студентів-германістів прецедентних феноменів у процесі навчання читання німецькою мовою. Визначено, що прецедентні феномени відображають своєрідність мови, культуру та менталітет
народу, мають соціальну значущість, уможливлюють спілкування між представниками певної культури. Уточнено
класифікацію прецедентних феноменів за чотирма параметрами (за вербалізацією, “за зовнішнім масштабом”, за
структурно-семантичними особливостями, за джерелами походження), а також критерії їх добору (інформативність,
номінативність, прагматичність, уживаність, унікальність). Визначено джерела добору прецедентних феноменів (наукові
дослідження у галузі лінгвістики, афоризми, цитати відомих діячів, усне та писемне мовлення німців). Здійснено класифікацію текстів, які містять прецедентні феномени, розроблено комплекси вправ і завдань для навчання прецедентних феноменів у процесі читання – на дотекстовому, текстовому та післятекстовому етапах.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.