Зміст, структура і технології навчання вибіркової дисципліни «національно-культурні реалії в мовній картині світу та дискурсі британців»
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2024.4.319845Анотація
Статтю присвячено проблемі вдосконалення професійної англійськомовної лінгвосоціокультурної компетентності майбутніх філологів-англістів, перекладачів, учителів англійської мови, журналістів, фахівців з міжнародних відносин зокрема шляхом створення у закладах вищої освіти,
особливо на гуманітарних факультетах та факультетах іноземних мов, широкого спектру вибіркових дисциплін, спрямованих на поглиблення теоретичної та практичної мовної підготовки здобувачів вищої освіти. Проаналізовано поняття лінгвосоціокультурної компетентності й обґрунтовано необхідність поглибленого ознайомлення майбутніх фахівців з англійської мови з культурно специфічними реаліями Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії через інтеграцію ними знань лексичних одиниць на позначення цих реалій із розумінням особливостей світогляду й світосприйняття британців, опануванням комунікативних стратегій і тактик мовленнєвої поведінки, прийнятих у сучасному британському соціумі. Запропоновано навчальну програму, у якій описано зміст, структуру й технології викладання вибіркової навчальної дисципліни “Національно-культурні реалії в мовній картині світу та дискурсі британців”, сформульовано професійно-культурологічні та мовні знання й компетентності здобувачів вищої освіти, необхідні їм для здійснення перекладацької, медіаційної, редакторської та інших видів комунікації англійською мовою, а також викладання англійської мови учням закладів загальної середньої освіти. Уміщено докладний опис змісту
навчальної дисципліни, яка складається з одного змістового модуля (він же організаційний модуль), наведено приклади навчальних та навчально-методичних завдань для аудиторної, позааудиторної самостійної роботи та заліку.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.