Формування іншомовної комунікативної компетентності майбутніх учителів іноземних мов засобами коміксів
DOI:
https://doi.org/10.32589/im.v0i1.122587Ключові слова:
комікс, креолізація, іншомовна комунікативна компетентність, філактер, технічні засобиАнотація
У статті подано аналіз сучасного стану методики викладання іноземних мов сучасними засобами навчання, досліджено креолізований текст, власне комікс, як засіб навчання іноземних мов у вищих навчальних закладах України. Так, розкрито історію популяризації графічної літератури, її креолізовану природу і, як наслідок, можливі переваги її застосування на заняттях з іноземної мови. У результаті аналізу сучасних підручників з іноземних мов запропоновано шляхи вдосконалення організації практичних занять з іноземних мов у вищій школі. Зважаючи на досягнення науково-технічного процесу, запропоновано шляхи розробки навчальних коміксів і стратегії їх застосування у процесі формування іншомовної комунікативної компетентності студентів філологічних спеціальностей.
Посилання
Алексеев Ю. Г. Вербальный и иконический компоненты креолизованного текста в интракультурной интеркультурной коммуникации: экспериментальное исследование: дис. канд. филол. наук: 10.02.19. Ульяновск, 2002. – 171 с.
Анисимова Е. Е. Лингвистика текста и межкультурная коммуникация (на материале креолизованных текстов): Учеб. пособие для студ. фак. иностр. яз. вузов. – М.: Издательский центр «Академия», 2003. – 128 с.
Дармилова С.В. К вопросу об оптимизации процесса
обучения ИЯ и культуре посредством наглядности // Вестник Адыгейского государственного университета. Выпуск №5, 2008. – С. 188-190.
Максимова С. И. Комикс в образовании: есть ли польза от дела? Круглый стол // Народное образование. Выпуск № 9, 2002. – С. 131.
Парсиева Л. К. Национальная специфика междометий в аспекте перевода // Известия Волгоградского педагогического университета. Выпуск № 7, 2008. – С. 63.
Cary S. Going graphic: comics at work in the multilingual classroom / S. Cary. – Portsmouth, NM: Heinemann, 2004. –
p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 М. Б. Щербина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.