Контроль у вітчизняних підручниках з іноземних мов (60-80-ті роки ХХ століття)
DOI:
https://doi.org/10.32589/im.v0i1.122630Ключові слова:
іншомовна освіта, контроль, об’єкти контролю, навчальні досягнення, підручник, вимогиАнотація
У статті проаналізовано проблему відображення контролю навчальних досягнень у вітчизняних підручниках з іноземних мов. Встановлено, що зміст контролю визначався залежно від цілей і методів викладання іноземних мов: від характеристики якості знань учнів (60-і роки), рівнів навченості (70-і роки), успішності та результатів навчально-пізнавальної діяльності (80-і – 90-і роки) до навчальних компетентностей учнів (початок ХХІ ст.) Зміни об’єктів контролю викликали відповідні зміни і у підручниках: збільшувалася кількість завдань щодо відповідної мовленнєвої діяльності, змінювалася тематика текстів, вводився тематичний контроль за успішністю учнів, вводилися нові завдання для аудіювання, раціоналізувалися методи перевірки, ширше застосовувалися усна і письмова перевірки, методи графічної і тестової перевірки. Досліджено критерії і показники рівня сформованості всіх видів мовленнєвої діяльності, досліджено об’єкти та методи контролю.
Посилання
Бім І. Книжка для вчителя до підручника німецької мови для 4 класу середньої школи. На украинском языке. Видання друге. / І. Бім, О. Голотіна. – К. : Радянська школа, 1986. – 280 с.
Бим И. Л. Немецкий язык: Учеб. пособие для 4-го кл. сред. школы / И. Л. Бим, А. А. Голотина. – 2-е изд. – М. : Просвещение, 1981. – 176 с.
Борисов Ю.Б., Берлин С.А., Семерова Т.Ф. Учебник
английского языка для 11 класса школ с преподаванием ряда предметов на иностранном языке. Первый год обучения. 3-е изд. / Ю. Б. Борисов, С. А. Берлин, Т. Ф. Семерова. – М., 1966. – 196c.
Буханевич Н. В. Сучасні методи контролю та оцінки знань школярів / Наталія Віталіївна Буханевич // Проблеми сучасної педагогічної освіти. Сер. : Педагогіка і психологія: [зб. ст.] / РВНЗ «Кримський гуманітарний університет». – Ялта, 2007. – Вип. 14. – С. 126–130.
Контроль речевых умений в обучении иностранным языкам в средней школе / ред. В. С. Цетлин. – М.: Просвещение; 1970. – 119 с.
Миролюбов А. А. История отечественной методики обучения иностранным языкам / А. А. Миролюбов. – М. : СТУПЕНИ, ИНФРАМ, 2002. – 448 с.
Підручник англійської мови для 6-го класу середньої школи : [навчальний посібник] / А. П. Старков, Р. Р. Діксон. – К. : Радянська школа, 1970. – 240 с.
Про зміцнення зв’язку школи з життям і про дальший розвиток системи народної освіти в країні: тези ЦК КПРС і ради Міністрів СРСР // Радянська школа. – 1958. – № 11. – С. 3-23.
Программы восьмилетней и средней школы (действующие): иностранные языки. – М. : Просвещение, 1980. – 81 с.
Программы средней школы на 1970/71 учебный год:
иностранные языки. 9-10 классы. М.: Просвещение, 1970. – 30 с.
Старков А. П. Учебно-методический комплекс по
английскому языку для ІV класса / А. П. Старков // Иностранные языки в школе. – 1980. – № 3. – С. 16.
Уайзер Г. М. Развитие устной речи на английском языке (V-VIII классы) / Г. Уайзер, А. Климентенко. – М. : Просвещение, 1972. — 176 с.
Уайзер Г. М. Учебник английского языка для ІХ класса / Г. М. Уайзер, С. К. Фоломкмна, А. Д. Климентенко // Иностранные языки в школе. – 1973. – № 2. – С. 36 – 41.
Уайзер Г. М. Учебник английского языка для VI класса /
Г. М. Уайзер, С. К. Фоломкина, Э. И. Каар. – М. : Просвещение, 1976. – 176 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Є. М. Барбаш
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.