Модель організації процесу формування у старшокласників лінгвосоціокультурної компетентності в англомовному читанні на уроках курсу за вибором “Країнознавство”
DOI:
https://doi.org/10.32589/im.v0i1.122631Ключові слова:
лінгвосоціокультурна компетентність, модель освітнього процесу, принцип побудови курсу, країнознавствоАнотація
Стаття присвячена дослідженню особливостей побудови моделі освітнього процесу для формування у сташокласників лінгвосоціокультурної компетентності в англомовному читанні на уроках країнознавства в руслі сучасних тенденцій у галузі профільної освіти. В результаті дослідження було виокремлено індивідуальну інтерпретацію методу формування у старшокласників лінгвосоціокультурної компетентності в англомовному читанні на уроках країнознавства з урахуванням підходів та принципів навчання іноземної мови та принципів побудови курсу за вибором “Країнознавство”. Представлена модель характеризується системністю, послідовністю, взаємозв’язком її компонентів та функціонуванням у межах 12-бальної системи оцінювання.
Посилання
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з іноземних мов у системі загальної освіти, затверджені Наказом МОН № 371 від 05.05.2008 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://osvita.ua/school/ estimation/2395.
Кузьменковы Ю. и А. Английский язык для международного общения / Ю. и А. Кузьменковы . – М. : Издательство Московского университета, 2013. – 276 с.
Новый словарь методических терминов и понятий (теория и практика преподавания языков) / [сост. Э. Г. Азимов,
А. Н. Щукин]. – М. : Издательство ИКАР, 2009. – 448 с.
Осадча Н.В. Across Ireland: Навчальний посібник з курсу країнознавства з формування лінгвосоціокультурної
компетентності старшокласників в англомовному читанні. – Чернігів: ЧНПУ ім. Т.Г.Шевченка, 2016. – 88с.
Осадча Н. В. Принципи формування лінгвосоціокультурної компетентності у читанні старшокласників на уроках країнознавства / Н. В. Осадча // Вісник КНЛУ. Серія “Педагогічні науки”. – Київ : КНЛУ, 2016. – Вип. 24. – С. 117-126.
Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392 Київ Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://mon.gov.ua/ сontent/%D0%9E%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82% D0%B0/post*derzh*stan*%281%29.pdf.
Програми для загальноосвітніх навчальних закладів.
Іноземні мови. Програми для профільного навчання. 10 -11 класи. – К: Навчальна книга, 2003. – С.120-124.
Соловова Е. Н. Методика обучения иностранным языкам: Базовый курс лекций : Пособие для студентов пед. вузов и учителей / Е. Н. Соловова. – М.: Просвещение, 2002. – 239 с.
Соловова Е. Н. Разработка авторских программ и курсов / Е. Н. Соловова // Иностранные языки в школе. – 2004. – № 4. – С. 8–13; № 5. – С. 13–19.
Фурманова В. П. Организация курса страноведения в системе профессиональной подготовки учителей иностранного языка (немецкий язык): дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Фурманова Валентина Павловна – М., 1984. – 173с.
Черниш В. В. Методика формування у майбутніх учителів професійно орієнтованої англомовної компетенції в говорінні : монографія / Валентина Василівна Черниш. – К. : Ленвіт, 2013. – 396 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Н. В. Осадча
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.