Використання сервісів онлайн тестування для контролю чеськомовної комунікативної компетентності
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2019.2.169287Ключові слова:
сервіс онлайн тестування, електронне тестове завдання, Майстер-Тест, EasyTestMaker, ClassMarker, тестовий контроль іншомовної комунікативної компетентності, чеська мова.Анотація
Сучасні інформаційно-комунікаційні технології здатні не лише автоматизувати, а й значно оптимізувати процедуру контролю. Електронні тестові завдання для оцінювання іншомовної комунікативної компетентності зручно і легко створювати засобами спеціальних інструментальних програм – сервісів онлайн тестування. За допомогою шаблонів, що пропонуються веб-конструкторами тестів, викладач може генерувати завдання різних видів, проводити електронне тестування, отримувати автоматично підраховані результати контролю. У цій публікації розглянуто особливості застосування інструментів хмарних сервісів «Майстер-Тест», «EasyTestMaker» та «ClassMarker» для організації тестового контролю знань, навичок і вмінь чеської мови. Користуючись названими генераторами тестів, автор уклала чеською мовою електронні завдання різних видів та проаналізувала функціональні можливості обраних веб-сервісів для підготовки й реалізації онлайн тестування. У статті описано інструменти та процедура створення і проходження тестів на хмарних платформах сервісів «Майстер-Тест», «EasyTestMaker» та «ClassMarker». Виокремлено переваги й недоліки користування як укладачами тестів, так й учасниками тестування проаналізованими програмами-конструкторами тестів. Запропоновано варіанти розв’язання проблем створення електронних тестових завдань для перевірки навчальних досягнень з чеської мови засобами розглянутих сервісів онлайн тестування. Інструменти тестового контролю, вивчені в цій праці, не тільки дозволяють оптимізувати організацію, реалізацію й опрацювання результатів тестування, але й відповідають основним дидактичним вимогам до цифрових технологій 21-го століття.
Посилання
Титова, С. В. (2017). Цифровые технологии в языковом обучении : теория и практика : учебное пособие. М.: Эдитус.
Chapelle, C. A., & Voss, E. (2016). 20 years of technology and language assessment in Language Learning & Technology. Language Learning & Technology, 20 (2), 116–128. Retrieved from https://www.learntechlib.org/p/176101. https://doi.org/10125/44464
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 О. М. Устименко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.