Підсистема вправ для формування англомовної усномовленнєвої компетентності у майбутніх бакалаврів з комп’ютерної інженерії
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2021.3.241157Анотація
У статті представлено підсистему вправ для формування англомовної усномовленнєвої компетентності майбутніх бакалаврів з комп’ютерної інженерії. Уточнено поняття вправа та завдання. Названо типи та види вправ, які ми вважаємо ефективними у формуванні англомовної компетентності в усному мовленні у фахівців з комп’ютерної інженерії. Встановлено та охарактеризовано етапи формування відповідних навичок і вмінь. Формування англомовної усномовленнєвої компетентості в зазначених вище фахівців відбувається в 3 етапи: підготовчий, рецептивно-репродуктивний / продуктивний, рецептивно-продуктивний, продуктивний. Метою підготовчого етапу є набуття фонових знань та формування мовного середовища та мовної спільноти. На цьому етапі здобувачі вищої освіти виконують рецептивні, рецептивно-репродуктивні вправи, вправи на розвиток умінь аудіювання та говоріння. Другий етап, рецептивно-репродуктивний / продуктивний, передбачає формування вмінь у монологіч-ному мовленні та аудіювання, що полягає в активному вправлянні студентів в усному мовленні в контексті відповідних професійно орієнтованих матеріалів та ситуацій. Вправи другого етапу спрямовані на підготовку та тренування майбутніх фахівців досягати та розв’язувати комунікативні завдання, висловлювати власні думки і судження, сприймати та розуміти думки інших людей. Вправи на аудіювання відбуваються в 3 етапи: перед- текстовий, текстовий, післятекстовий. Для розвитку вмінь аудіювання пропонуються вправи на активізацію фонових знань, на розуміння основного змісту, вправи на обговорення почутого. Під час завершального рецептивно-продуктивного, продуктивного етапу студенти виконують вправи на вдосконалення мовленнєвих умінь з широким залученням набутих знань. На цьому етапі студенти вже опанували відповідні фахові дисципліни, набули вмінь усного мовлення і вже мають певні фахові вміння та знання, тому такі вправи, як рольові ігри, проєкти, ситуативні вправи, є логічним продовженням у формуванні англомовної усномовленнєвої компетентності в майбутніх комп’ютерних інженерів. До кожного етапу представлено зразки вправ.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.