Підсистема вправ і завдань для формування англомовної лексичної компетентності в професійно орієнтованому читанні в майбутніх інженерів
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2021.3.241158Анотація
У статті описано підсистему вправ і завдань для формування англомовної лексичної компетентності в професійно орієнтованому активному читанні для студентів галузі знань 19 Архітектура та будівництво спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія. Подано та охарактеризовано етапи формування англомовної лексичної компетентності в професійно орієнтованому активному читанні: 1) ознайомлення, 2) автоматизація, 3) застосування. Для формування вказаної компетентності вважаємо ефективними такі методи активного читання: Know-Want-Learn (KWL), SQ3R (Survey, Questions, Read, Recall, Review) та приклади вправ і завдань, що виконуються на кожному етапі роботи з автентичним текстом. Підсистема вправ і завдань представлена та реалізована на дотекстовому, текстовому і післятекстовому етапах роботи. Уся навчальна інформація для формування лексичної компетентності в англомовному читанні супроводжується автентичною візуалізацією, яку ми розуміємо як умовно технічну (креслення, рисунки, фотографії, схеми, діаграми, графіки, відео тощо) і яка була розроблена як додаток до текстового матеріалу для кращого розуміння та сприйняття інформації з фаху, а тому доповнює його. При розробленні підсистеми вправ і завдань взято до уваги організацію етапів формування лексичної компетентності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.