Іншомовна лексична компетентність у професійно орієнтованому читанні як методична проблема
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2022.1.257864Анотація
Статтю присвячено характеристиці психолінгвістичних процесів розвитку іншомовної лексичної компетенції в читанні професійно орієнтованих ресурсів та визначенню критеріїв оцінювання рівнів сформованості зазначеного явища. У роботі обґрунтовано, що визначення структурних елементів іншомовної лексичної компетенції в читанні професійно орієнтованої літератури має здійснюватися на основі розуміння специфіки пізнавальних процесів, які забезпечують розуміння змісту тексту, зокрема пам’яті (короткострокової та довготривалої) та уваги, а також визначення комунікативних стратегій як конститутивного елемента іншомовної комунікативної компетенції в читанні. Розглянуто багаторівневий (семирівневий) характер розуміння тексту, який повинен послугувати основою для розробки методичної моделі процесу викладання / навчання; також описано чотири типи інформації, яку читач отримує з тексту (категорійно-пізнавальну, ситуативно-пізнавальну, емоційно-оцінну та мотиваційновольову). Водночас характеристика структури іншомовної лексичної компетенції в читанні професійно орієнтованих текстів передбачає розуміння специфіки кінцевого результату (іншомовної лексичної компетенції в читанні, розвиненої на високому рівні), що можливе шляхом визначення критеріїв оцінювання сформованості досліджуваного явища. У роботі представлено результати аналізу психолінгвістичних механізмів, задіяних у читанні професійно орієнтованих текстів, із вибором відповідних комунікаційних стратегій для розвитку читацької компетентності як обов’язкових елементів іншомовної лексичної компетенції. У дослідженні також узагальнено досягнення фахівців із методики навчання іноземних мов в визначенні критеріїв оцінювання сформованості іншомовної лексичної компетенції у читанні професійно орієнтованих ресурсів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.