Професійно орієнтована комунікативна компетентність майбутніх викладачів іноземних мов як сучасна тенденція вищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2023.4.295039Анотація
Проаналізовано сучасний стан професійної підготовки вчителів / викладачів іноземних мов у світлі релевантних
наукових джерел із метою скласти уявлення про наукові здобутки з питань формування міжкультурної комунікативної компетентності майбутніх фахівців освіти, що набули визнання наукової спільноти задля розробки теоретичного підґрунтя системи формування професійно орієнтованої комунікативної компетентності (ПОКК) майбутніх викладачів англійської мови. Постульовано, що професії, пов’язані з освітою залишаються актуальними, оскільки навіть із застосуванням штучного інтелекту, автоматизовані механізми не здатні їх замінити. Аналіз, синтез, порівняння та узагальнення слугували аналітичною лінзою для ретельного вивчення науково-методичної літератури, загальноєвропейських та національних нормативно-правових актів у вищій освіті. Здійснено категоріальне оцінювання поняття «професійно орієнтована комунікативна компетентність», що є анклавом «міжкультурної комунікативної компетентності». Актуальний стан методологічних засад і науково-методичного забезпечення процесу формування в майбутніх фахівців міжкультурної комунікативної компетентності окреслює такі проблеми: неповна деталізація у професійно орієнтованій іншомовній підготовці бакалаврів та магістрів освіти; відсутність Державного стандарту вищої мовної освіти для підготовки майбутніх вчителів / викладачів ІМ; обмеження підручників та посібників для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти. Задля успішної реалізації досліджуваної підготовки у науковій теорії та практиці є розуміння необхідності розробки: цілісної концепції міжкультурної іншомовної освіти в різних типах навчальних закладів (С. Ю. Ніколаєва), побудована за принципом наступності; системи формування англійськомовної ПОКК майбутніх фахівців освіти з урахуванням специфіки їх фаху та подальшого професійного розвитку, вимог до володіння ІМ, потреб ринку праці, який швидко змінюється та, як наслідок, осучаснення технологій професійної підготовки, практичного впровадження ефективних форм і методів їх навчання в освітній процес закладів вищої освіти.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.