Аналіз англійськомовної лінгвосоціокультурної компетентності в говорінні майбутніх філологів у вітчизняній та зарубіжній науковій літературі, її характеристика та складники
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2024.2.306368Анотація
Статтю присвячено проблемі аналізу англійськомовної лінгвосоціокультурної компетентності в говорінні майбутніх філологів у вітчизняній та зарубіжній літературі. Визначено, що лінгвосоціокультурної компетентність – це складне й багатокомпонентне поняття. На основі ретроспективного аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури доведено, що немає єдиного терміна лінгвосоціокультурної компетентності, що зумовлює актуальність теми дослідження. Схарактеризовано складники лінгвосоціокультурної компетентності як компоненти іншомовної комунікативної компетентності. Обґрунтовано необхідність використання компетентнісного підходу в процесі підготовки майбутніх філологів у закладах вищої освіти. Визначено доцільність навчання лінгвосоціокультурної компетентності у ЗВО, зокрема через процеси глобалізації та підвищення вимог на ринку праці.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.