Аналітичне вивчення китайських топонімів з метою вдосконалення лінгвістичної та географічної компетентностей студентів-китаїстів
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2024.2.306373Анотація
У статті висвітлено потребу розтлумачення назв географічних об’єктів серед китайських топонімів задля їхнього кращого усвідомлення та запам’ятовування. Під час засвоєння географічних назв студенти та всі, хто вивчає стандартну китайську мову (Путунхуа), стикаються з проблемою різноманіття самих назв і з унікальною ієрогліфічною системою їхнього передання. Китайська топонімія, як один з великих розділів ономастики, має свої неповторні риси через використання певних топонімічних складників (топоформантів), що дають змогу орієнтуватися в просторі. Деталізований підхід із розтлумаченням семантичних компонентів у навчальному процесі допомагає зрозуміти розміщення певного географічного об’єкта. Застосування географічних маркерів скеровує за сторонами світу відносно певних адміністративних одиниць. З метою розширення лінгвістичної та географічної компетенцій серед топонімів у сучасній китайській мові в статті докладно проаналізовано назви провінцій та деяких міст, що за своїм найменуванням орієнтують нас у географічному просторі. Більшість таких назв має особливості, що притаманні саме китайській мові, де кожен окремий склад зі своїм етимологічним значенням несе семантичне навантаження на сприйняття навколишнього середовища.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.