Методичні рекомендації щодо формування в майбутніх фахівців з харчових технологій англомовної компетентності в монологічному мовленні під час самостійної роботи
DOI:
https://doi.org/10.32589/1817-8510.2024.2.306375Анотація
У статті представлено методичні рекомендації щодо формування в майбутніх фахівців з харчових технологій англомовної компетентності в монологічному мовленні під час самостійної роботи. Насамперед окреслено чинники, які враховують, добираючи навчальні відеоматеріали, що використовують як монолог-зразок: вимоги до навчальних аудіотекстів; мету навчання, яка полягає у формуванні англомовної компетентності в професійно орієнтованому монологічному мовленні; вимоги робочої програми. Також виокремлено критерії добору навчальних відеоматері-
алів. Критерії добору розглянуто у двох аспектах: якісному і кількісному. До якісних критеріїв належать критерії автентичності, тематичності, інформативності, нормативності та відносної правильності, доступності. Кількісними критеріями вважаємо тривалість звучання і темп мовлення.
Оптимальними вважаємо помірний темп мовлення і тривалість звучання від 1,5–2 до 3–5 хвилин. Розроблено підсистему вправ для формування в майбутніх фахівців з харчових технологій англомовної компетентності в монологічному мовленні під час самостійної роботи. Запропонована підсистема вправ містить два етапи: підготовчий, спрямований на отримання знань про типові ситуації професійної комунікації у сфері харчових технологій і структуру монологічних висловлювань, та основний, спрямований безпосередньо на формування вмінь продукувати професійно орієнтовані монологічні висловлювання. Уточнено, що на підготовчому етапі ефективніше використовувати підхід «перевернутий клас».
Основний має має рецептивно-репродуктивний, рецептивно-продуктивний та продуктивний підетапи. На стадії рецептивно-репродуктивного підетапу здобувачі навчаються створювати структурні елементи монологу з опертям на відеотекст. Мета рецептивно-продуктивного підетапу полягає у формуванні вміння створювати мінімонолог з опертям на ситуацію і ключові слова, а мета продуктивного підетапу полягає в продукуванні професійно орієнтованого монологу-повідомлення і монологу-опису з опертям лише на комунікативну ситуацію. Виокремлено критерії оцінювання
рівня сформованості формування англомовної компетентності в монологічному мовленні майбутніх фахівців з харчових технологій.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Цей журнал є виданням із відкритим доступом. Усі публікації знаходяться у вільному доступі для користувача та або його установи. Згідно із Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) користувачі можуть безкоштовно читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати та посилатися на повні тексти статей цього журналу, не запитуючи дозволу видавця або автора. Посилання на авторів і видання при копіюванні та цитуванні матеріалів журналу обов'язкове.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії) за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.